Stage in de stad van de Kerstman
Christian Mercedes op 21/03/2025
Stage in Rovaniemi
Hey, mijn naam is Christian (22) en het afgelopen half jaar heb ik stage gelopen in het mooie Rovaniemi. Dit is niet mijn eerste keer in Rovaniemi, in 2023 heb ik de kans gekregen om 2 weken met een aantal studenten naar finland te gaan om aan een project te werken in samen werking met een Finse school genaamd REDU. Doordat ik al eerder daar ben geweest heb ik een aantal connecties gemaakt bij REDU waardoor ik mijn stage daar vrij snel heb gevonden.
Vertrek / Aankomst
Op 29 augustus ben ik samen met een klasgenoot vertrokken naar Rovaniemi. We zijn vanuit Dusseldorf Airport gevlogen en zijn 11:55 vertrokken en zijn om 15:25 geland in Helsinki waar we moesten overstappen voor de vlucht naar Rovaniemi. Dit ging vrij snel, om 16:00 zaten we alweer in het vliegtuig en om 17:15 waren we in Rovaniemi. Eenmaal geland hebben we de Uber gepakt naar ons appartement. Voor een goeie prijs hadden we een mooi plekje in het centrum van de stad. Alles was op loopafstand dus het eerste wat we gedaan hadden was onze spullen in ons appartement leggen en een rondje door de stad gelopen en alles een beetje verkennen.
Kennis making met het bedrijf
Kort nadat we zijn aangekomen zijn we gelijk aan het werk gegaan.Wij zijn aan de slag gegaan als Software Developers bij een school genaamd REDU. Deze school bied een heleboel opleidingen aan en motiveert hun studenten ook om in het buitenland stage te lopen. Doordat zij dit ook promoten en ook vaker samengewerkt hebben met het Vista College was het vrij eenvoudig om samen met hun aan de slag te gaan. Op onze eerste dag bij REDU hebben we een rondleiding gekregen van het bedrijf. Kennis gemaakt met een aantal mensen die ons eventueel kunnen helpen tijdens onze tijd bij het bedrijf. Na de rondleiding hebben we onze werk toegewezen gekregen. In eerste instantie zaten we in een ruimte met andere studenten, maar aangezien dat het daar soms wat drukker kon zijn hebben we uiteindelijk ons eigen kantoor gekregen waar we vanuit mochten werken.
Mijn werkzaamheden
Bij REDU werkte ik als software developer en ben ik bezig geweest met wat Web Development en Mobile APP development. Mijn taak was tijdens de stage vooral om bezig te zijn een stukje back-end programmeren. Ook al ligt mijn voorkeur bij het designen van dingen ben toch meer bezig geweest met back-end. Ik heb werkte hier een stukje buiten mijn comfort zone maar dit heeft me wel gepushed om nieuwe dingen te leren. Ook was ik binnen mijn project ook de team leider. Ik deed dus ook vooral communiceren met de klant, dus denk dan aan meetings plannen, afspraken maken en ideeen pitchen.
Mijn ervaring
Tijdens mijn stage bij REDU heb ik een geweldige tijd gehad. Ik heb niet alleen veel leuke mensen leren kennen, maar ook de kans gekregen om kennis te maken met de unieke cultuur binnen de school. Deze ervaring heeft me geholpen om mijn vaardigheden verder uit te breiden en mijn inzicht te verdiepen. De combinatie van samenwerken met inspirerende collega's en het opdoen van nieuwe kennis maakte deze stage voor mij zeer waardevol.
Terug naar Nederland
Na ongeveer een half jaar in Finland te hebben gewoond en gewerkt, moesten we helaas onze stage eerder beƫindigen dan gepland. Door onverwachte omstandigheden zijn we een maand eerder teruggekeerd. Ondanks dat het afscheid sneller kwam dan verwacht, kijken we met veel plezier terug op deze bijzondere tijd.
Onze tijd in Finland heeft ons veel gebracht, zowel persoonlijk als professioneel. Ik heb geleerd hoe het is om in een andere cultuur te leven en te werken, omringd door prachtige natuur. Het zien van het noorderlicht en de uitgestrekte sneeuwlandschappen zijn ervaringen die ik nooit zullen vergeten. Daarnaast heb ik leuke mensen ontmoet, zowel lokale bewoners als internationale collega's, wat onze kijk op de wereld heeft verbreed.
Hoewel het jammer was dat we eerder terug moesten, ben ik dankbaar voor alles wat ik heb meegemaakt en geleerd heb tijdens deze unieke ervaring.


