Je bent nu op de site van International, onderdeel van VISTA college
Printen
Stage in Brussel

Stage in Brussel

Jana Janssen op 24/06/2026

Mijn stage in Brussel

Niet mijn eerste keuze, maar wel de juiste keuze

Deze stageplek was eigenlijk niet mijn eerste keuze. Oorspronkelijk wilde ik graag stage lopen in Düsseldorf, maar daar waren helaas geen plekken meer beschikbaar. Daarom besloot ik voor een stage in Brussel te kiezen. Achteraf gezien ben ik ontzettend blij dat ik die keuze heb gemaakt. Ik kijk namelijk met veel plezier terug op deze periode en ben erg tevreden over alles wat ik tijdens mijn stage heb meegemaakt en geleerd.

Voordat ik begon, verwachtte ik dat het werk best moeilijk zou zijn. Het was namelijk heel anders dan het werk van een check-in agent, waar ik al meer over wist. Daardoor was ik benieuwd naar wat mij precies te wachten stond.

Verhuizen naar Brussel

Gelukkig ligt Brussel niet ver van mijn woonplaats in Nederland. Daardoor kon ik meerdere keren op en neer rijden om mijn spullen naar mijn nieuwe verblijf te brengen.

Op 20 december 2025 bracht ik samen met mijn familie mijn spullen naar Brussel. Daar ging ik wonen met mijn klasgenoot en beste vriendin Safia. Zij was al eerder aangekomen en had ons huisje alvast een beetje ingericht. Dat maakte het extra leuk om aan te komen.

Het afscheid van mijn familie vond ik moeilijk. Ik was verdrietig dat ik hen minder zou zien, maar tegelijkertijd was ik ook heel enthousiast over mijn stage en het idee om zelfstandig te gaan wonen.

Wat mij direct opviel toen ik in Brussel aankwam, was de drukte. In mijn woonplaats in Nederland is het veel rustiger. In Brussel is er altijd veel verkeer en zijn er veel mensen op straat. Gelukkig kende ik de stad al een beetje, omdat ik eerder voor mijn sollicitatiegesprek en een bezichtiging van het huisje in Brussel was geweest.

Mijn stage bij Taxi Hendriks

Ik liep stage bij Taxi Hendriks op Brussels Airport in Zaventem. Dit bedrijf biedt assistentie aan passagiers die hulp nodig hebben tijdens hun reis. Iedereen kan gratis assistentie aanvragen, bijvoorbeeld wanneer iemand slecht ter been is of extra ondersteuning nodig heeft op de luchthaven.

Wat mij meteen opviel, waren mijn collega’s. Iedereen was vriendelijk, behulpzaam en zorgzaam. Veel collega’s waren jong, waardoor het contact gemakkelijk verliep en we goed met elkaar konden opschieten.

De eerste dagen vond ik wel spannend. Je krijgt namelijk enorm veel informatie tegelijk en ik was bang dat ik niet alles zou onthouden. Daarnaast is de luchthaven erg groot, waardoor het lastig was om alle locaties te leren kennen. Gelukkig kregen we drie buddydagen waarin ervaren collega’s ons begeleidden. Daardoor kreeg ik steeds meer inzicht in het werk en voelde ik mij al snel op mijn gemak.

Mijn werkzaamheden

Mijn werkzaamheden waren iedere dag anders, wat het werk juist zo leuk maakte.

Wanneer ik bij de balie werkte, hielp ik passagiers vanaf de balie en begeleidde ik hen door de security naar hun gate. Op de vloer waren de werkzaamheden nog afwisselender. Daar hielp ik passagiers bij het boarden, begeleidde ik hen van de ene gate naar de andere en haalde ik passagiersop bij het vliegtuig om hen naar de bagagehal of hun aansluitende vlucht te brengen.

Persoonlijk vond ik het werk op de vloer het leukst. Geen enkele dag was hetzelfde en er gebeurde altijd wel iets nieuws.

Wat ik lastig vond, was dat ik geen Frans sprak. Veel collega’s spreken Frans en veel passagiers verwachten dat ook. In het begin moest ik daarom regelmatig hulp vragen aan collega’s of uitleggen dat ik liever Engels sprak. Na verloop van tijd ging dit steeds beter en heb ik zelfs wat Frans geleerd.

Tijdens mijn stage heb ik veel geduld ontwikkeld. Daarnaast ben ik socialer geworden en heb ik geleerd om beter met verschillende soorten mensen om te gaan.

Wonen in Vilvoorde

Tijdens mijn stage woonde ik samen met mijn vriendin en klasgenoot in Vilvoorde, ongeveer vijftien minuten rijden van de luchthaven.

Wij woonden in een huisje onder een gezin. Het huisje was ruim en we hadden allebei onze eigen slaapkamer. Ik vond het een fijne plek om te wonen. De buurt was rustig, netjes en voelde veilig aan. Daardoor voelde ik mij er snel thuis.

Vrije tijd in Brussel

Naast mijn stage had ik natuurlijk ook vrije tijd. Vaak gebruikte ik die om uit te rusten, het huis op te ruimen of boodschappen te doen.

Daarnaast ging ik regelmatig samen met mijn vriendin ergens eten, naar de bioscoop of de stad in om te winkelen. We deden veel dingen samen, wat deze periode extra gezellig maakte.

Brussel is een mooie en levendige stad. In het begin moest ik wennen aan de drukte, maar uiteindelijk begon ik dat ook te waarderen. Soms is het juist leuk om tussen al die mensen en activiteiten te zijn. Ik zou zeker nog eens terugkomen naar Brussel.

Verschillen tussen België en Nederland

Tijdens mijn verblijf merkte ik verschillende verschillen tussen België en Nederland.

Wat mij vooral opviel, was dat mensen in België over het algemeen wat minder snel een gesprek beginnen dan in Nederland. Daarnaast vond ik de wegen een groot verschil. De kwaliteit van de wegen in België is duidelijk anders dan die in Nederland. Zelfs na enkele maanden was ik daar nog steeds niet helemaal aan gewend.

Wat heb ik geleerd?

Deze stage heeft mij veel geleerd, zowel op professioneel als persoonlijk vlak.

Ik heb geleerd hoe het is om zelfstandig te wonen en voor mezelf te zorgen. Je merkt al snel dat je alles zelf moet regelen en dat niemand anders dat voor je doet. Daardoor ben ik zelfstandiger geworden en heb ik ook beter leren koken.

Daarnaast ben ik geduldiger geworden, socialer en heb ik geleerd om met verschillende situaties om te gaan. Ook heb ik mijn Frans verbeterd en durf ik nu meer in een andere taal te communiceren.

Het afscheid

Het afscheid nemen was niet gemakkelijk. Hoewel ik er klaar voor was om mijn stage af te ronden, vond ik het lastig om mijn huisje achter te laten en niet meer zelfstandig te wonen.

Toch kijk ik met een heel positief gevoel terug op deze periode. Ik heb genoten van mijn stage, mijn vrije tijd in Brussel en alle ervaringen die ik heb opgedaan.

Terugblik

Mijn stage in Brussel was een ervaring die ik nooit zal vergeten. Ik heb veel geleerd, nieuwe mensen ontmoet en mezelf verder ontwikkeld. Hoewel deze stage niet mijn eerste keuze was, bleek het uiteindelijk precies de juiste keuze te zijn.

Ik heb genoten van ieder moment, zowel op mijn stage als daarbuiten. Als ik de kans zou krijgen, zou ik deze ervaring zonder twijfel opnieuw doen. Het blijft een bijzondere, leerzame en mooie herinnering waar ik met veel plezier op terugkijk.

Suggesties Druk op enter om uitgebreid te zoeken