Stage bij Hangar 901 - Hahn Airport
Johnny Nanuru op 23/06/2026
Hoi! Mijn naam is Johnny Nanuru en ik volg de opleiding Vliegtuigtechniek met de specialisatie CAT A. Voor het derde leerjaar van mijn opleiding kreeg ik de geweldige kans om tien maanden lang praktijkervaring op te doen over de grens bij Hangar901 op de luchthaven Frankfurt-Hahn.
Vertrek en aankomst
Na een vakantie van twee maanden in Indonesië kwam ik op 29 augustus aan in Sittard. Op 31 augustus vertrok ik met mijn broer en schoonzus vanuit Sittard naar Hahn, met mijn spullen ingepakt in hun auto.
Na tweeënhalf uur kwamen we aan in Hahn, een klein stadje vlakbij mijn stageplek, op slechts ongeveer 1 km fietsen.
Kennismaking met het bedrijf
Op mijn eerste dag ging ik naar het bedrijf. Ik ontmoette David Klein. Hij nam mij mee naar een vergaderruimte. Daar waren ook andere nieuwe collega's.
Gelukkig was ik niet de enige van mijn school, Teun was er ook! Er waren ook 6 andere nieuwe collega's uit verschillende landen. In de eerste week leerden we de regels van het bedrijf. Ook deden we toetsen over veiligheid. Na het werk gingen we met de collega's naar het café. We hebben daar lekker een stuk kip met pommes gegeten, zeggen ze frietjes zo in Duits.
De werkzaamheden
Na de eerste week mocht ik echt beginnen met werken. Als CAT A technicus doe ik veel praktisch werk met mijn handen. In het begin keek ik mee met een ervaren monteur. Hij legde mij het papierwerk uit. Daarna mocht ik zelf sleutelen. Mijn taken waren zoals. Inspecties van onderdelen, wielen en remmen vervangen, open en dichtmaken van een panels en helpen bij het repareren van grote onderdelen. Hangar 901 is een heel groot bedrijf. Ik heb gewerkt aan supergrote vliegtuigen, zoals de Boeing 747, 757, 777 en de Airbus A320 en A340. Deze vliegtuigen komen uit de hele wereld.
Verblijf
Ik woon in Hahn en huur een appartement van ongeveer 30 vierkante meter. Hahn is een heel klein dorp met minder dan 200 inwoners. Er is bijna niets te doen, want het gebied wordt gedomineerd door rijstvelden.
Elk weekend ga ik gewoon boodschappen doen in de supermarkt, die op 20 minuten fietsen ligt. Soms spot ik zelfs vliegtuigen in de buurt van mijn appartement, omdat het zo dichtbij is.
Mijn ervaring
Tijdens deze stageperiode heb ik ontzettend veel geleerd en mocht ik aan meer dan 25 vliegtuigen werken. Hangar 901 is een heel goed bedrijf om stage te lopen of als je net je diploma hebt, omdat ze je de ruimte geven om je werk uit te voeren en fouten te maken om ervan te leren. Met de collega's kon ik het goed vinden en heb ik mij echt kapot gelachen buiten het serieuze werk heen. natuurlijk waren er ook nadelen, zoals de werktijden. we hadden twee diensten: bij de ochtenddienst werk je van 06:00 tot 14:45 uur wat voor mij betekent dat ik om 04:00 uit het mandje moest kruipen om mezelf klaar te maken voor werk, en de late dienst van 14:30 tot 23:00. Om de week wissel je van diensten wat even wennen is, maar na een tijdje wen je eraan.
De cultuur
Duitsers werken hard, zijn heel netjes en zijn altijd precies op tijd. Op de werkvloer zijn ze erg serieus en direct. Als iets niet goed is, zeggen ze dat meteen. Dat is soms even wennen, maar het is heel leerzaam. Ze praten het liefst Duits tegen je, ook om 06:00 uur 's ochtends! Als dat te moeilijk werd, wisselden we gelukkig snel naar het Engels. Na het werk is de sfeer heel anders en relaxed. Dan laten ze het werk echt los. Het leukste deel van de cultuur vond ik de Biergarten: na een lange week is het traditie om samen met collega’s een grote pul Duits bier te drinken. Verder lijken de normen en waarden erg op die van Nederland, dus ik voelde me snel thuis.
Terug naar Nederland
Mijn laatste dag was een nacht dienst. Ik heb mijn gereedschap opgeruimd en afscheid genomen van mijn leuke collega's. Dat was een beetje moeilijk, want het was een supertijd. Maar ik vond het ook fijn om weer naar huis te gaan.
Nadat ik mijn spullen had ingepakt en de sleutel van het appartement aan de eigenaar had gegeven, kwamen mijn zus en haar man me ophalen in Hahn en naar Sittard brengen. Na een reis van 2,5 uur kwam ik eindelijk thuis aan en ging ik meteen kapsalon heb gegeten, want er was geen kapsalon in de buurt, haha.
Ik heb superveel geleerd over vliegtuigen. Het was een fantastische ervaring. Ik raad deze stage aan iedereen aan!