Denemarken 2026 <3
Eva Jacobs op 21/05/2026
Denemarken 2026
Dag 1: 13-05
Om 08:30 moesten we verzamelen. Toen zijn we gezamenlijk naar Århusvej, dit is de school waar we de Deense studenten hebben ontmoet. Het waren 5 studenten die de hele week met ons alle activiteiten meededen. We kregen toen eerst een rondleiding door hun school en daarna hebben we de Deens vlag gehesen. (Dit doen Deense mensen alleen als er een belangrijke gebeurtenis plaats vindt. Dit waren wij.) de school was een beetje te vergelijken met het vista college maar dan wat kleiner, minder mensen en minder verschillende opleidingen. Na dat de rondleiding afgelopen was hebben we met z’n alle een kennismakings speeltje gedaan en toen stond de bus op ons de wachten om te gaan vertrekken naar de eerste plek.
Toen zijn we naar Andersen Winery gereden. Daar hebben we een super interessante rondleiding gehad en een lekkere wijnproeverij. Ze maken hier geen wijn op basis van druiven maar op basis van vooral appels of rabarber.
We zijn vervolgens naar Kalø Økologisk Landbrugsskol gegaan. Dit is in Denemarken de landbouwschool. Daar hebben we water pakken gepakt en naar de zee gereden, want we gingen oesters, mosselen vangen en kruiden zoeken. Het water was super koud maar zeker de moeite waard en hele lekkere verse oestertjes gevangen en zeker weten ook eentje geproefd.
Toen zijn we de Deense studenten terug gaan afzetten bij hun op school en toen zijn wij teruggegaan naar de campus waar wij sliepen en hebben met z’n alle de dag afgesloten met een heerlijk pizzaatje.
Dag 2: 14-05
Moesten we weer vroeg vertrekken naar Aarhus de grote stad naast Grennaa. Hier gingen we Nögen bezoeken. Dit was super interessant, hier verzinnen ze hun menu het moment dat ze weten wat voor ingrediënten ze binnen krijgen. Ze maken al hun gerechten met producten die andere restaurants niet goed genoeg vinden zie het een beetje als goed afval. Dit restaurant zetten zich echt in voor het milieu.
We zijn erna naar Keyser Social geweest ook een mooi restaurant in de stad Aarhus. Dit was van binnen ook een mooi restaurant.
Hierna zijn we in Aarhus het Royal Hotel gaan bekijken. Dit was een super mooi en groot hotel. Toen we naar binnen liepen zag je om je heen allemaal geschilderde muren. Links was het verhaal over hoe Aarhus is ontstaan en rechts waren allemaal beroemdheden die een keer in het hotel hebben overnacht. Super intrestant om te zien.
Dag 3: 15-05
We zijn naar de grotere school in Aarhus geweest waar alle opleidingen te doen zijn wat de maken hebben met de horeca. Het was interessant om te zien hoeveel verschil er in de school daar zit en in de scholen hier. Hier hebben we een rondleiding gehad en we hebben hier mogen lunchen.
Toen zijn we vertrokken naar voor mij het hoogte punt van de reis de Michelin-ster restaurant Gastromé. Dit vond ik niet normaal mooi. Het restaurant, de keuken, de wijn kelder en hun concept zijn on point.
Dag 4: 16-05
De Deense studenten hebben voor ons een echt traditioneel Deens gerecht gekookt. Het was geroosterd varkensvlees met een krokante korst in het Deens heet het Flæskesteg en als dessert hebben ze hun traditionele rijpste pudding gemaakt met rood fruit.
Dag 5: 17-05
Wij hebben vandaag voor de Deense studenten gekookt. Wij hebben frietmayo, friet speciaal, frietoorlog en frikandellen, kroketen, friet speciaal, bami blokken gemaakt en voor erbij koudenschotel.
Toen we lekker gegeten hebben zijn we teruggegaan naar de campus om onze spullen te pakken en de huisjes netjes te maken en toen vertrokken we weer terug naar huis.
Het was een reis om nooit meer te vergeten! Super dankbaar dat ik dit heb mogen meemaken en vrienden gemaakt voor het leven!