Je bent nu op de site van International, onderdeel van VISTA college
Printen
blog stage in Bramberg

blog stage in Bramberg

Jorn Goessens op 18/03/2026

Mijn stage als skileraar in Oostenrijk

Vertrek en aankomst

Na wat voorbereidingen voor mijn stage was het zover en vertrok ik naar Bramberg in Oostenrijk. De reis was spannend en leuk tegelijk. Bij aankomst viel meteen de mooie omgeving op, met hoge bergen en veel sneeuw. Dit gaf mij direct een goed gevoel over de stage en ik had er veel zin in.

Kennismaking met het bedrijf

Op mijn eerste werkdag werd ik ontvangen door een gezellig en behulpzaam team bij de skischool. Ik kreeg uitleg over hoe alles werkte en wat er van mij verwacht werd. Ook maakte ik kennis met mijn collega’s, die uit verschillende landen kwamen. Hierdoor voelde ik me snel op mijn gemak en werd ik goed opgenomen in het team.

De werkzaamheden

Tijdens mijn stage werkte ik als skileraar. In de eerste week stond ik op Kinderland, waar ik jonge kinderen hielp met hun eerste stappen op de ski's. In het begin keek ik vooral mee maar al snel mocht ik zelf groepen begeleiden.

In de tweede week had ik een volwassen beginnersgroep. Ik gaf uitleg over technieken, begeleidde oefeningen en zorgde ervoor dat iedereen veilig bleef op de piste. Mijn taken bestonden uit het begeleiden van groepen, het voordoen van oefeningen en het helpen van mensen die moeite hadden met bepaalde onderdelen. Hierdoor leerde ik beter communiceren en duidelijk uitleg geven.

Verblijf

Ik verbleef in een accommodatie in de buurt van het skigebied. De accommodatie was prima, maar niet heel bijzonder. Alles wat ik nodig had was aanwezig, maar het comfort kon soms beter. Ondanks dat was het goed te doen voor de periode dat ik daar verbleef.

Mijn ervaring

Ik heb een hele leuke en leerzame tijd gehad. In de eerste week hebben we veel sneeuw gehad, wat het soms wat zwaarder maakte op de piste maar ook heel mooi was. In de tweede week was er meer zon, wat zorgde voor betere omstandigheden en een fijne sfeer tijdens het werk.

Ik heb veel geleerd, vooral op het gebied van communicatie en lesgeven. Ook ben ik zelfstandiger geworden en heb ik geleerd om met verschillende mensen om te gaan. Het team was erg gezellig en zorgde voor een fijne werksfeer, waardoor ik elke dag met plezier naar werk ging.

De cultuur

De Oostenrijkse cultuur draait veel om wintersport en buiten zijn. Mensen zijn vriendelijk en actief en brengen veel tijd door in de bergen. Het was leuk om dit van dichtbij mee te maken en onderdeel van te zijn.

Terug naar Nederland

Na twee weken was het tijd om terug te gaan naar Nederland. Het was fijn om weer thuis te zijn, maar ook jammer om afscheid te nemen van het team. Ik kijk terug op een mooie ervaring waar ik veel van heb geleerd en die ik nooit zal vergeten.

Suggesties Druk op enter om uitgebreid te zoeken