Blog Buitenlandse stage Noorwegen
Stijn Verdellen op 10/09/2026
Mijn buitenlandse stage in Noorwegen
Van 25 juni tot 14 augustus heb ik samen met mijn klasgenoten Finn en Daan stage gelopen in Noorwegen bij Troll Aktiv. Het was een superleuke en bijzondere ervaring die ik niet snel zal vergeten.
Bij aankomst werden we goed ontvangen bij Troll Aktiv. Het is een erg leuk bedrijf met veel verschillende collega's. Het team was ook heel internationaal, met mensen uit bijvoorbeeld India, Nieuw-Zeeland en Engeland. Hierdoor heb ik veel verschillende mensen en culturen leren kennen.
Tijdens mijn stage heb ik vooral veel geraft en gewerkt in het klimbos. Daarnaast heb ik ook mogen suppen en sea-kayakken. Hierdoor was het werk erg afwisselend en heb ik veel nieuwe dingen geleerd.
We verbleven in een appartement samen met andere gidsen. Dit was erg gezellig en zorgde ervoor dat we ook buiten het werk veel contact hadden met andere mensen.
De Noorse cultuur vond ik eigenlijk best veel lijken op de Nederlandse cultuur. Wel vond ik de mensen in Noorwegen erg aardig en vriendelijk. Vooral de verschillende culturen binnen het team vond ik interessant.
Ik kijk met een heel goed gevoel terug op mijn stage. Ik heb veel geleerd, nieuwe mensen ontmoet en ontzettend veel leuke activiteiten gedaan. Ik zou zeker nog een keer terug willen naar Noorwegen!